Lekcja wprowadzająca ze stopniowania przymiotników kl. 5, konspekty lekcji podstawówka - język polski

 

[ Pobierz całość w formacie PDF ]

Język polski - klasa Va

22.02.2013

Temat lekcji: Stopniujemy przymiotniki - lekcja wprowadzająca.

Cel ogólny:
- uczeń wie jak stopniować przymiotniki w stopniu wyższym i najwyższym

Cele szczegółowe:
Uczeń:
- pamięta czym jest przymiotnik
- podaje przykłady przymiotników
- umie określić rodzaj przymiotnika
- poznaje sposoby i rodzaje stopniowania przymiotników

Metody kształcenia:
- metoda zajęć praktycznych

Formy pracy:
- zbiorowa
- indywidualna

Środki dydaktyczne:
- podręczniki
- zeszyty ćwiczeń
- kolorowy zeszyt, zakreślacz, książka

Przebieg lekcji:
I. WPROWADZENIE
   1. Zapisanie tematu lekcji.
   2. Przypomnienie informacji o przymiotniku.
   3. Podanie przez uczniów kilku przykładowych przymiotników.

 

II. CZĘŚĆ WŁAŚCIWA

   1. Robienie zadań z podręcznika:
   a) podkreślenie w tekście przymiotników wraz z określanymi przez nie rzeczownikami i wstawienie ich do ramki. Określenie ich rodzaju.
   b) podzielenie rzeczowników z przymiotnikami na trzy grupy w zależności od ich rodzaju.
   c) ustalenie rodzaju przymiotników.

   2. Zrobienie zadania z zeszytu ćwiczeń.
   3. Przedstawienie stopniowania przymiotników na przykładzie zieleni zeszytu, zakreślacza i książki
   4. Określenie który stopień przymiotnika jest najdłuższym wyrazem przez ucznia

   5. Zapisanie do zeszytu definicji stopniowania przymiotników, rodzajów stopniowania i przymiotników stopniujących się nieregularnie.
   6. Uczeń uzupełnia zdania przymiotnikami w stopniu wyższym i najwyższym.

 

III. ZAKOŃCZENIE
   1. Zadanie pracy domowej: zrobienie ćwiczenia z  zeszytu ćwiczeń.

[ Pobierz całość w formacie PDF ]
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • leborskikf.pev.pl
  •