Laserowe usuwanie tatuaży, tatuaże

 

[ Pobierz całość w formacie PDF ]
Laserowe usuwanie tatuaży

 

Jeszcze do niedawna kojarzony był jedynie z subkulturą więzienną oraz światkiem przestępczym, dziś służy przede wszystkim jako ozdoba. Tatuaż, bo o nim mowa, wykonywany jest na całe życie. Co zrobić jednak, gdy w pewnym momencie rysunek przestaje nam się podobać i zaczyna przeszkadzać? Z pomocą przychodzi współczesna medycyna.

Sposobem na poradzenie sobie ze wszystkimi rodzajami tatuażu, a więc również z tatuażami kosmetycznymi jak np. makijażem permanentnym, znamionami powstałymi w wyniku wypadków czy zranień, są zabiegi laserowe oferowane przez NZOZ Klinikę Zdrowia i Piękna H&Bmed w Gdańsku.

- Jeśli chodzi o sam zabieg, to jest on mało bolesny, a w każdym razie o wiele mniej niż samo wykonanie tatuażu - mówi dr Hanna Olszewska, właścicielka NZOZ Kliniki Zdrowia i Piękna H&Bmed. - Laserowe usuwanie tatuażu jest zabiegiem bardziej efektywnym i bezpieczniejszym niż metody tradycyjne. Zmniejsza ryzyko infekcji oraz możliwość powstawania blizn. Każdy wykonywany w naszej Klinice zabieg zawsze poprzedzany jest próbą laserową, eliminującą możliwość reakcji alergicznej organizmu na działanie lasera. Trzeba mieć świadomość, iż jeden zabieg laserowy nie wystarczy do usunięcia tatuażu. Ich liczba zależy od ilości kolorów, a także wielkości, gęstości i głębokości wprowadzonego barwnika.

Aby całkowicie usunąć amatorski tatuaż potrzebne są zazwyczaj od 3. do 6. zabiegów. Profesjonalne tatuaże, które cechuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają minimum 6. zabiegów. Zabiegi muszą być wykonywane w pewnych odstępach czasowych, minimalny czas takiej przerwy to 3 - 4 tygodnie.

- Do usuwania tatuaży używamy przede wszystkim lasery z tzw. Q-switch-em dającym bardzo krótki impuls (mierzony w nanosekundach) o dużej energii - wyjaśnia dr Hanna Olszewska. - Tego typu lasery do minimum zmniejszają ryzyko powstania blizn czy powikłań. Klinika Zdrowia i Piękna H&Bmed posiada nowoczesny system laserowy Nd:YAG Q-SWITCH 1064 nm z kryształem KTP dającym również długość fali 532 nm, który pozwala na skuteczne usuwanie większości tatuaży.

Zabieg polega na usuwaniu barwnika ze skóry za pomocą odpowiedniego typu lasera, dzięki któremu tatuaż zostaje rozjaśniony i staje się mniej widoczny. Warstwa skóry, w której umieszczony jest barwnik, absorbuje światło emitowane przez laser. Pod wpływem działania

Zabieg polega na usuwaniu barwnika ze skóry za pomocą odpowiedniego typu lasera, dzięki któremu tatuaż zostaje rozjaśniony i staje się mniej widoczny. Warstwa skóry, w której umieszczony jest barwnik, absorbuje światło emitowane przez laser. Pod wpływem działania wysokoenergetycznych impulsów pigment oraz komórki w których się on znajduje ulegają zniszczeniu, a następnie są wchłaniane przez układ odpornościowy organizmu. "Strzały" lasera powodują delikatne, powierzchowne uszkodzenia naskórka, które szybko się goją. Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w fakturze skóry, które w większości przypadków zanikają.

- Niestety nie każdy może

poddać się zabiegowi usunięcia tatuażu - wyjaśnia dr Olszewska. - Istnieją przeciwskazania, które wykluczają tego typu zabieg, a są to między innymi: skłonność do bliznowców, ciąża, hemofilia, posiadanie rozrusznika serca czy też intensywna opalenizna. Dlatego aby uniknąć powikłań, każdy wykonywany w naszej Klinice zabieg poprzedzany jest wywiadem lekarskim.

 

... [ Pobierz całość w formacie PDF ]
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • leborskikf.pev.pl
  •